Evropské veterinární fórum 2019 v Utrechtu (16. - 18. 5. 2019)


Evropská veterinární stomatologická asociace (EVDS) a Evropská veterinární stomatologická akademie (EVDC) organizují jako v každém roce Evropské veterinární stomatologické fórum(EVDF) jako třídenní vzdělávací stomatologickou akci v zahraničí. Tentokrát jsme měli možnost navštívit holandské město Utrecht. Před kongresový den byl plný praktických workshopů, které byly organizovány a vedený diplomovanými veterinárními stomatology EVDC/ AVDC. Jako v každém roce bylo možno si vybrat z mnoha zajímavých témat. Naše členka CVDS a zároveň i rezidentka EVDC MVDr. Kateřina Slabá se účastnila tříhodinového workshopu pod vedením L. Legedreho, který poukazoval na možnosti různých chirurgických přístupů ke kaudální maxilektomii. Následovně i naše další členka CVDS MVDr. Diana Frenclová se účastnila odpoledního workshopu kaudální maxilektomie a na dopoledním workshopu se věnovala ortodontické problematice dočasného prodloužení korunky pomocí kompozitního materiálu. Páteční a sobotní odborný program se věnoval stomatologii malých, exotických zvířat a následně i koňské stomatologii. V neposlední řádě nesmíme zapomenout na jednoho z našich členů CVDS, předního speakera na mezinárodních konferencích - Doc. MVDr. Vladimíra Jekla Ph.D., který v tomto roce přednášel o periodontálním onemocnění afrických a evropských ježků a makrodoncii morčat. Kromě toho vedl interaktivní přednášky, kde se věnoval onemocnění dentice fretek, králíků, hlodavců a ježků.

Ve čtvrtek večer se konalo zahájení EVDF v Univerzitní hale univerzity v Utrechtu. Po slavnostním zahájení jsme se uchýlili do historické části města, kde jsme se ze zúčastněnými členy CVDS zhodnotili klady a zápory Stomatologického jara 2019 a budoucí postupy fungování naší společnosti.

V pátek ve večerních hodinách jsme navštívili muzeum hracích skříní, kde se odehrávala oficiální společenská galavečeře s bohatým doprovodným programem.

V sobotu jsme pokračovali ve vzdělávání až do pozdních večerních hodin, a následoval rozlučkový drink a večírek organizovaným společností IM3.

Jsem nesmírně hrdá na to, že jako jedná z mála zemi v Evropě, máme tak silné zastoupení na Evropském veterinárním stomatologickém fórum a věřím, že tomu tak bude i v následujících letech.

MVDr. Diana FrenclováEvropské veterinární fórum 2019 v UtrechtuEvropské veterinární fórum 2019 v UtrechtuEvropské veterinární fórum 2019 v Utrechtu