top
Facebook
Aktuality

Stomatologické jaro 2021

Termín: 19. 6. 2021
Poděbrady

Vážení kolegové,
to co se nepodařilo v minulém roce, jsme napravili letos. Po dvou letech od našeho setkání v Telči se v sobotu 19. 6. povedlo zorganizovat Stomatologické jaro 2021. I přes některá pandemická omezení jsme se setkali v Poděbradech a věříme, že to byl první krok k návratu do normálu a k dalšímu pořádání Vámi oblíbených vzdělávacích akcí.

Odborný program byl veden lektory s dlouholetými zkušenostmi v oboru veterinární stomatologie, které již všichni znáte. CVDS byla aktivní i po dobu přísných pandemických opatření a tak došlo k vytvoření "Doporučených postupů pro veterinární stomatologii" , které by měly být k dispozici odborné veterinární, ale i chovatelské veřejnosti a dále vést ke zlepšení péče v oboru veterinární stomatologie. Tuto problematiku podrobně probrala MVDr. Vladěna Stránská v průběhu své první přednášky a následovně se věnovala stomatitidám u psů. Těsně před přestávkou kolegy zaujal svojí prezentací doc. MVDr. Vladimír Jekl, Ph.D., DipECZM, na téma řešení abscesů odontogenního původu u morčat. Dopolední program pokračoval přednáškou MVDr. Tomáše Fichtela, Ph.D. o endodontickém ošetření, která poukazovala na nejčastější chyby a možné komplikace v průběhu tohoto zákroku. Těsně před obědem přednášel MVDr. Zbyněk Lonský o technice a využití fotodokumentace stomatologických případů. Po perfektně zajištěném cateringu v Penzionu Obora, nás v odpoledním programu vtáhla do stomatologických kazuistik MVDr. Kateřina Slabá, která přednášela o folikulárních cystách u psů a resorptivních lézích.

Následoval program společenský, který začal vtipně komentovanou ochutnávkou piv z malého pivovaru Záhora a pokračoval večerním grilováním, které zajištovala firma The Barbecue company. Tato firma je vyhlášena výrobou specialit z grilů. V průběhu večerního programu jsme též popřáli našemu předsedovi MVDr. Zbyňkovi Lonskému k jeho kulatým šedesátým narozeninám. Nedělní dopoledne bylo ve znamení relaxační procházky rozkvetlou poděbradskou kolonádou, kde jsme nasáli lázeňskou atmosféru při posezení v kavárně u lázeňského parku a procházce parkem. Závěrem bychom jménem CVDS i účastníků rádi poděkovali sponzorům Stomatologického jara 2021, firmám Noviko, Pedigree, Zoetis, iM3, Resorba, Virbac, Atomvet, Wald Pharmaceuticals, Veteq a Rotadent za jejich podporu naší tradiční akce.

Budeme se těšit na další setkání s Vámi
Za CVDS MVDr. Diana Frenclová a MVDr Zbyněk Lonský